Rusça

Rusça

Rusça 250 milyondan fazla kişinin konuştuğu dünyanın en yaygın konuşulan 8. dili. Sadece Rusya’da değil; Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkistan, İsrail, Balkanlar, Ukrayna, Ermenistan, Azerbaycan, ve hatta ABD’de bile  konuşulan Rusça, Avrupa’da da en çok konuşulan dillerden biri konumundadır. Eski Sovyetler Birliği’nin bünyesinde yer alan ve bugün bağımsızlıklarına kavuşan ülkelerde ise Rusya’nın etkisi hala sürüyor.

Özellikle son 20 yıldır ekonomik olarak büyük bir atılım içinde olan Rusya’da, yeni Rus orta sınıfının doğması ile birlikte Rusların daha çok seyahat etmelerine neden olmuştur. Ülkemize gelen Rus turist sayısı yıllık 7 milyondur ve bu sayı her yıl artmaktadır. Bu bakımdan özellikle turizm sektöründe Rusça bilmek en az İngilizce bilmek kadar önemlidir diyebiliriz. 

CV’nizde Rusça bildiğinizi belirtir ve en az orta seviyede Rusça bilirseniz başta turizm sektörü olmak üzere birçok alanda iş bulabilirsiniz. Hem Türkiye’de hem de Rusça konuşulan ülkelerde çeşitli iş ve yatırım fırsatları için Rusça bilmek size büyük bir avantaj sağlayacaktır

Dershanemizde 6-8 kişilik sınıflarda genel Rusça ve akademik sınavlara yönelik Rusça eğitimi verildiği gibi bire bir eğitim alma imkânı da sunulmaktadır.